"2" na SUKKOT FESTIVAL - Izrael

/ niedziela, 05 październik 2014 /

8 października 2014

Katarzyna Pastuszak i Joanna Duda na Międzynarodowym Festiwalu SUKKOT na Pustyni Negew w Izraelu

Teatr Amareya jest w tym roku ciągłym ruchu! Zaraz po powrocie z pokazów „Nomadki” na Grenlandii, artystki - Joanna Duda i Katarzyna Pastuszak zaprezentują w dn. 8 października duet pt. „2” w ramach Międzynarodowego Festiwalu SUKKOT w Adama Dance Centre w Mitzpa Ramon (Izrael). Podczas festiwalu, w dn. 9 października artystki poprowadzą także warsztaty improwizacji tanecznej z muzyką na żywo w wykonaniu Joanny Dudy. Widownia festiwalu będzie miała także okazję wysłuchać solowego koncertu Joanny Dudy, podczas którego artystka zaprezentuje fragmenty autorskiego materiału, którym podbiła serca melomanów w Japonii.

Pobyt polskich artystek na Międzynarodowym Festiwalu SUKKOT w Adama Dance Centre w Mitzpa Ramon (Izrael) odbywa się dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, Instytutu Adama Mickiewicza oraz Adama Dance Centre w Mitzpa Ramon.

 

2 | duet improwizowany |

Katarzyna Pastuszak_Joanna Duda

Koncept: Katarzyna Pastuszak

Ruch: Katarzyna Pastuszak

Muzyka na żywo: Joanna Duda

Konsultacje: Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska, Dorota Androsz

Video: Katarzyna Pastuszak

Premiera: 25.10.2013, g. 19.00, Klub Żak, Gdańsk

 

 

 

2”autorstwaKatarzyny Pastuszak i Joanny Dudy to rzecz o dialogu, o stawaniu się innym wobec innego, o byciu pomiędzy jednym i drugim, byciu jednocześnie jednym i drugim.Projekt 2” zrealizowany został w ramach 10-lecia Teatru Amareya i stanowi część autorskiego projektu Katarzyny Pastuszak pt. 33_33_33, który obejmuje 33 performanse i akcje artystyczne zrealizowane przez 365 dni - od urodzin do urodzin artystki, tj. od 16 sierpnia 2013 do 16 sierpnia 2014. Projekt opiera się na dialogach z artystami, z którymi Pastuszak dotąd nie miała okazji współpracować i artystami, którzy towarzyszą jej od lat i z którymi stworzyła rodzaj dialektu ruchowego.

 

http://www.adama.org.il/EventsSystem/ENDisplayEvent.aspx?TypeID=101&eID=638

https://www.facebook.com/events/786982678014975/