top of page

Spektakl zainspirowany fragmentami dwóch powieści Olgi Tokarczuk „Dom dzienny, dom nocy” oraz „Bieguni” jest próbą opowiedzenia o nomadyzmie, utrzymaniu ruchu, o stanie bycia pomiędzy, a także o procesie zakorzeniania, osadzania się w miejscu, w swoim ciele i odkrywaniu jego historii.

Praca nad spektaklem opierała się na wspólnym czytaniu znaczeń wyłaniających się z tekstów przez artystki polskie i japońskie, co było interesującym ćwiczeniem percepcji i rozpoznawania własnego kontekstu.

Projekt został zrealizowany podczas pandemii COVID-19, gdy niemożliwe były podróże odo Japonii, a w Polsce trwał kolejny lockdown. 

Działanie było rejestrowane symultanicznie z dwóch miejsc (Tokio i Warszawa), komponowane w czasie rzeczywistym w jeden obraz/spektakl, a następnie przekazywane publiczności w formie live-streamingu.

Reżyseria: Katarzyna Pastuszak, Natalia Chylińska

Wykonanie: Marie Arishiro, Yuko Kawamoto, Katarzyna Pastuszak, Natalia Chylińska

Wizualizacje i multimedia: Sylwester Łuczak, Ula Milanowska  

Muzyka – kompozycja i wykonanie na żywo: Irek Wojtczak

Instalacja i kostiumy: Daisuke Tsukuda

Czas trwania: 60 min.

Premiera: 27–28.12.2020 // online

Miejsce: BUoY (Tokio), Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki (Warszawa)

Spektakl zrealizowany w ramach projektu „Niepodległa bez granic: Pol(s)ka w Japonii 2020” - sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Dom-Bieg-Dom

amareyatheatre.png
bottom of page